Hakkımda

image

 

 

 

 

 

 

 

 

Lise eğitimimin ardından çocukluğumdan itibaren ilgi alanım olan psikoloji üzerine eğitim almaya başladım ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden (burslu) mezun oldum. Alanında çok iyi klinisyenlerden eğitim alabilmek, psikoloji alanında hem sosyal hem de akademik olarak kendimi geliştirebilme şansını yakalayabilmek benim için çok değerli bir deneyim oldu.

Şu an Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimime devam etmekteyim.

Lisans eğitimimi alırken Prof.Dr.Mücahit Öztürk- PEDAM Kliniği’nde, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nde,  Gaziantep Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nde, Gaziantep Üniversitesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde, Erdem Koleji Ortaokulu ve İlkokulu’nda, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Anaokulu’nda, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Gaziantep Sürekli Eğitim Merkezi’nde ve ON Danışmanlık’ta benim için çok kıymetli ve öğretici stajlar yaptım.

Ayrıca lisans eğitimim sırasında Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcılığı, Psikoloji Bölüm Temsilciliği, İktisadi-İdari ve Sosyal Bilimler Fakülte Temsilciliği, PÖMYAP Üniversite Temsilciliği görevlerini yürüttüm. Psikoloji Bölümü tarafından seri halinde düzenlenen Psikoloji Gündemleri, Psikoloji Forumları, Vaka Tartışmaları, Birikim Seminerleri ve 20.Uluslararası TPÖÇG Kongresi programlarının organizasyonlarında görev aldım ve programların sunuculuğunu yaptım. Ek olarak Uzm.Kli.Psk.-Pedagog Mehmet Teber’in Oyun Terapisi dersinin asistanlığını yaptım.

Çocuk için Oyunun Önemi’ne dikkat çekmek için oluşturduğum Haydi Gel Oynayalım Sosyal Farkındalık Projesini Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümü ile birlikte gerçekleştirdim.

  • Çocuk ve Ergen Psikoterapisine Giriş Eğitimi – Uzm.Kli.Psk.İpek Gökozan & Uzm.Kli.Psk. İrem Polat
  • Oyun Terapisi Giriş Düzeyi Eğitimi -Mehmet Teber 
  • Çift Terapileri ve Cinsel Tedaviler Eğitimi – Prof.Dr. Mehmet Zihni Sungur
  • Çocuk Testleri EğitimiUzm.Kli.Psk.İpek Gökozan & Uzm.Kli.Psk. İrem Polat
  • Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk eğitimlerini aldım. 

Yaklaşık 3 yıldır Önemsiyoruz (http://onemsiyoruz.org/ ) gönüllüsü olarak aktif rol almaktayım. Önemsiyoruz için yazdığım bir çok yazım bazı site ve dergilerde yayımlandı.

Yazı yazmak benim için bir tutku! İçimden geldiği an hissettiklerimi, düşündüklerimi, öğrendiklerimi yazabilmek benim için çok kıymetli. Her alanda yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları paylaşabilmeyi çok önemsiyorum. Bazı insanların farkında olarak ya da olmayarak birbirlerinin hayatlarına dokunduğuna inanıyorum.
Hayatımı kendi tabirimle “Farket ve Şükret” düşüncesiyle yaşıyorum.

Doğayı, yeşilliği ve gülmeyi çok seviyorum.