Hakkımda

image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lise eğitimimin ardından çocukluğumdan itibaren ilgi alanım olan psikoloji üzerine eğitim almaya başladım ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldum. Alanında çok iyi klinisyenlerden eğitim alabilmek, psikoloji alanında hem sosyal hem de akademik olarak kendimi geliştirebilme şansını yakalayabilmek benim için çok değerli bir deneyim oldu.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde lisans eğitimimi alırken Prof.Dr.Mücahit Öztürk- PEDAM Kliniği’nde, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nde,  Gaziantep Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nde, Erdem Koleji Ortaokul ve İlkokul Bölümünde, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Anaokulu’nda, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Gaziantep Sürekli Eğitim Merkezi’nde ve ON Danışmanlık’ta benim için çok kıymetli ve öğretici stajlar yaptım.

Ayrıca lisans eğitimim sırasında Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcılığı, Psikoloji Bölüm Temsilciliği, İktisadi-İdari ve Sosyal Bilimler Fakülte Temsilciliği, PÖMYAP Üniversite Temsilciliği görevlerini yürüttüm. Psikoloji Bölümü tarafından seri halinde düzenlenen Psikoloji Gündemleri, Psikoloji Forumları, Vaka Tartışmaları, Birikim Seminerleri ve 20.Uluslararası TPÖÇG Kongresi programlarının organizasyonlarında görev aldım ve programların sunuculuğunu yaptım. Ek olarak Uzm.Kli.Psk.-Pedagog Mehmet Teber’in Oyun Terapisi dersinin asistanlığını yaptım.

Çocuk için Oyunun Önemi’ne dikkat çekmek için oluşturduğum Haydi Gel Oynayalım Sosyal Farkındalık Projesini Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümü ile birlikte gerçekleştirdim.

Çocuk ve Ergen Psikoterapisine Giriş Eğitimi, Oyun Terapisi Giriş Düzeyi Eğitimi ve Diksiyon, Spikerlik, Sunuculuk eğitimlerini aldım. Şu an Prof.Dr.Mehmet Zihni Sungur’dan Cinsel Terapi eğitimini almaya devam etmekteyim. 

Yaklaşık 3 yıldır Önemsiyoruz (http://onemsiyoruz.org/ ) gönüllüsü olarak aktif rol almaktayım.

Yazı yazmak benim için bir tutku! İçimden geldiği an hissettiklerimi, düşündüklerimi  yazabilmek, oradan bir kelimeyle bir insanın hayatına dokunabilmek benim için çok kıymetli. Her alanda yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları paylaşabilmeyi çok önemsiyorum.
Hayatımı kendi tabirimle “Farket ve Şükret” düşüncesiyle yaşıyorum.

Doğayı, yeşili ve gülmeyi çok seviyorum.