Hayatın İçinden Notlarım

Neden olmasın?

Yanındayken sevildiğini hissettiğin, kendini değerli hissettiğin biri olsa.. Seni sen olduğun için seven.. Her şeyinle seven.. Kocaman seven biri..

Seni olması gerektiğini düşündüğü bir kalıba koymaya çalışmayan. Seni olduğun gibi kabul eden. Değişmen için çekiştirip durmayan, her gün eleştirip didiklemeyen biri.. Sana ve senin zamanına güvenen biri..

Hayatında varsa öyle birisi ya da birileri, tut ellerinden sıkıca. Nedenine nasılına bakmana gerek yok, tadını çıkar o sevginin.. Biliyorum anlamaya çalışacaksın, gerçek gelmeyecek belki hatta. Peki nedenini bilip bilmemen neyi değiştirecek? O anın tadını çıkarmak varken neden hem kendini hem karşındakini yıpratasın ki? İzin verirsen anlarsın zamanla zaten. Yaşayarak anlaşılır bazı şeyler.

Herkesin beğenmediği huyları var. Gösterirse kabul görmeyeceğini düşündüğü, bu yüzden sakladığı özellikleri var. Açarsa canı yanar diye kaçtığı yanları var. Geçmişinde çözmeye çalıştığı yaraları var.

Neden olmasın ki böyle seven biri? Belki sen kendini böyle sevemediğinden, kabul edemediğinden imkansız geliyordur sana.

Şimdi bak etrafına gerçekten var mı böyle birileri hayatında? “Cevabın “hayır”sa, belki de sen itiyorsundur,izin vermiyorsundur.Farket. Yine de yoksa o zaman hayalinde düşün böyle birini. Onun baktığı gibi bak kendine, neler göreceksin? Nasıl hissedeceksin?

Değişim mümkün. Her şey değişebilir. Kendi zamanında..

Hatırlat kendine;

Olduğun gibi kalsan da, yalnızca sen olduğun için eşsizsin.. Ve bunu farkeden başkaları da olabilir. Neden olmasın?

Bir cevap yazın