Neden O?

O yemeği diğerlerinden daha çok severim. Bizim evde en çok pişen odur çünkü.. Tadı, acısı, ekşisi tam aradığım gibidir.. Küçüklüğümden beri oluşan damak tadıma uygundur.. Kokusu bana mutlu olduğum bir anı hatırlatır.. Yerken iyi hissediyorumdur..

Birini sevmek de böyledir. Belki sana en tanıdık geliyordur.. Davranışları hayatında değer verdiğin birine benziyordur ya da tam tersidir ve hep istediğin gibidir.. Bir şekilde tanıdıktır o, aşinasındır ona.. O yüzden daha rahat hissediyorsundur. Aradığındır o ya da bulmayı umduğun..

Mümkündür.. İnsan tanıdık olanı seçer. Tanıdığı, bildiği güven verir daha çok.

Birini neden sevdiğin, neden seçtiğin sana özel nedenlerledir. Bunun doğrusu yanlışı, uyulması gereken bir kuralı kitabı yoktur. Bakarsan sana dair çok şey anlatır..

Yönü ise duygular gösterir. İhtiyacının ne olduğunu, sana neyin iyi geleceğini, nerede huzurlu hissettiğini sen zihninle düşünüp bulmaya çalışırken duygun çoktan farkeder ve hatta harekete geçer.. Duygun o yönü gösteriyorsa oradan çıkacakbir şeyi mutlaka vardır.. Göremiyorsan biraz daha yakın bakmalısındır ya da belki biraz uzak..

Birini, bir şeyi neden sevdiğine bakmak güzeldir.. Ona, kendine daha yakınlaşmanı sağlar.. Yakınlaştıkça tanırsın, anlarsın; anladıkça sahiplenirsin, izin verirsin ya da bırakırsın.. Bak.. Bakamıyorsan bakmana engel olan şeyleri de farkederek, kabul ederek izin ver kendine.. Cesaretle, güvenle.. Sana neyin iyi geleceğini en iyi sen bilirsin çünkü..


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir