“Kötü biten bir ilişki sonrasında” demiş…

Aşk, aile, dostluk.. Tüm kategorilerdeki ilişkilerimiz eğer bize acı veriyorsa, canımızı yakacak şekilde sonlanmışsa yaşadığımız hayal kırıklığı ve mutsuzlukla bir daha aynı şeyleri yapmayacağımızı, yakın ilişkilerden uzak duracağımızı söyleriz.

Hissettiğimiz bu duyguyu, kendi içimizde yaşadığımız çelişkiyi ve nedenini kısaca anlatan bir yazı yazmış sevgili Zeynep Selvili. Ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi…

“Kötü biten bir ilişki sonrasında zihnimiz bize artık böyle kolay inanmamamız, böyle kolay güvenmememiz, benzer insanlardan, hatta gönlümüzün kayabileceği her insandan uzak durmamız gerektiğini söyler.
Reddedilmenin, geri çevrilmenin, terk edilmenin o derin acısını bir daha hissetmemek için kalbimizin ritmini bozanlardan uzak durmamız gerektiğini söyler.
Fakat zihnimizin bu uyarılarını dinlemekten, kendimizle, deneyimlerimizle, değerlerlerimizle ilgili çok önemli bir bilgi kaçırırız: sevgi dolu ilişkilere, yakınlığa ne kadar önem verdiğimiz.

Bu kadar acı çekmemiz, bu kadar önem vermemizdendir.
Ve işin belki de en acı kısmı ise, uzak durarak daha çok acı çekmemizdedir.”

 

( Zeynep Selvili’nin “Kötü biten bir ilişki sonrasında” yazısına buradan ulaşabilirsiniz.) http://www.zeynepselvili.com/detay/kotu-biten-bir-iliski-sonrasinda-109.html#.WX9wO4WhmEc

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir